13.9. Muži: RUDICE - VYSOČANY 3 : 3 (1 : 1)

Sestava: Jan Matuška ml. – Jan Svoboda, Pavel Paděra, David Krátký, Milan Kocman – Michal Šenk, Ivo Konečný (C), Ctibor Malík, Jiří Stehlík – Jan Matuška st., Lukáš Sehnal

Na střídání: Michal Nejezchleb

Branky: Sehnal L. 2x, Konečný

ŽK: Jan Matuška st., Jiří Stehlík – Tomáš Hejč

Rozhodčí: Reschovský, Jalový, Flek

V rámci 6. kola OP jsme na domácím hřišti přivítali Vysočany. Trenér Daněk nemohl pro toto utkání počítat hned s několika hráči (Kyzlink, Pernica, Nevřela, Sedlák a Vymazal). Tím pádem jsme měli pouze jednoho hráče na střídání, Michala Nejezchleba.

Terén byl podmáčený, ale hratelný, nebyl tedy důvod k odkladu. Obě mužstva nepraktikovala zrovna pohledný fotbal, což se dalo přičíst travnatému podkladu. Oko diváka alespoň zaplesalo po volném přímém kopu, jenž vystřihl ze svého repertoáru Jirka Stehlík. Jen této krásné střele chyběla branka, ostrý projektil orazítkoval břevno. Ve 23. minutě jsme ale udeřili. Střela Michala Šenka po dvojitém odrazu doputovala k Lukáši Sehnalovi, před kterým byla zcela prázdná branka – 0:1. Hru Vysočan režírovali zkušení  Jan Torda a Jiří Hejč. V útoku operoval Pavel Nečas, který si na konci první půle vykoledoval pokutový kop. Jan Torda zamířil milimetrově přesně k pravé tyči – 1:1.

Do druhého poločasu šly Vysočany s pozměněným rozestavením. Z pozice stopera se vysunul do útoku bijec Michal Beneš. V 70. minutě jsme zastavili rychlý kontr hostí za cenu rohového kopu, po němž se z dorážky trefil Tomáš Hejč – 1:2. Za dalších pět minut jsme inkasovali potřetí. Po samostatném úniku se mohl radovat kapitán Jiří Hejč – 1:3. My jsme ale zbraně nesložili a téměř okamžitě na nepříznivý stav zareagovali. Po nastřelené ruce vysočanského obránce jsme i my měli možnost zahrávat pokutový kop.  Také Ivoš Konečný se nemýlil, i když s pomocí tyče – 2:3. V 83. minutě zabojoval na levé straně Jirka Stehlík, ve vápně našel Lukáše Sehnala, který zachoval chladnou hlavu a levačkou poslal míč na bližší tyč – 3:3. Obrat mohl dokonat Ivoš Konečný, ale jeho střela pouze vyprášila hostujícímu gólmanovi rukavice.

Utkání tedy skončilo dělbou bodů. Další utkání je na programu v neděli 21. září od 16:00. Naše mužstvo zajíždí do Doubravice, soupeř z Vysočan bude hostit Olešnici.