Zhodnocení fotbalové sezóny - jaro 2011

23.08.2011 06:31

Do loňské sezóny jsme vstoupili se čtyřmi týmy – přípravka, žáci, dorost a muži. Všechna mužstva soutěž dokončila.

Přípravka hrála poslední sezónu na celou šířku hřiště v počtu hráčů 7+1.
Potěšitelná je účast kluků jak na trénincích, tak v zápasech. Kluci hráli se všemi soupeři (vyjma Blanska) velmi vyrovnané zápasy a do posledního kola bojovali o druhou příčku v tabulce.

Na konci sezóny jsme pro ně uspořádali již druhý ročník turnaje“ O pohár Karla Jarůška“, který naši nejmenší vyhráli.

Je vidět, že práce obou trenérů J. Stupinského a J. Kunce je velice dobrá a nese ovoce.

V nadcházející sezóně se změní systém hry. Bude se hrát jen v jedné čtvrtině hřiště v počtů hráčů 5+1. Čas ukáže, jestli to klukům půjde stejně dobře, jako doposud.

Žáci se po celou sezónu drželi v horní polovině tabulky. Tam nás držel střelecky disponovaný David Vymazal, který snad v každém zápase, ve kterém nastoupil, dokázal skórovat. Pro nedostatek hráčů dorostu, se postupně do hry začleňovali někteří hráči z žáků.

Další sezónu nastoupí žáci bez Davida a Lukáše Grünvalda, tak uvidíme, jak bude naše hra vypadat s nově přicházejícími „přípravkáři“. Naše mužstvo by mělo doplnit několik hráčů z Jedovnic (ročník 1997-98), protože Jedovnice starší žáky nepřihlásily.

U dorostu se podzimní jak herní tak výsledkové trápení přesunulo i na jaro a byl z toho sestup z I. třídy.

Mužstvo na podzim nemělo stabilního brankáře a to se v několika zápasech projevilo na hře i výsledcích mužstva.

Tři kola do konce podzimní části odstoupil trenér Květoslav Kala z Jedovnice a touto cestou bychom mu chtěli poděkovat za odvedenou práci.

I když kluci, k našemu překvapení, velmi zodpovědně přistoupili k zimní přípravě, vinou zranění a různých nemocí se nedařilo dělat body. Hra nebyla špatná, ale trápilo nás zakončení. Pravdou je, že některé zápasy jsme odehráli v deseti hráčích, ale např. zápas s Kunštátem jsme měli o půlce vést 5:0, i při tak malém počtu hráčů. V Rousínově to byl krásný zápas až do konce.

Když se ohlédneme nazpět, určitě pro kluky bylo přínosem vidět i jiná hřiště než okresní a zároveň poučením, že pokud se chce hrát „výš“, je k tomu potřeba vyrovnaný kádr a tréninková i zápasová morálka.

Z důvodu malého počtu rudických hráčů, jsme do této sezóny mužstvo dorostu nepřihlásili.

U mužů se po jarní části dá říct „klidná sezóna“. Ovšem po podzimu to vypadalo všelijak. Pár bodů od sestupu, zimní příprava nic moc. Ale nakonec jsme kolektivním pojetím hry udělali šňůru a byli jsme rázem uprostřed tabulky. Začali jsme do mužstva začleňovat dorostence a to je asi největší klad sezóny.

Další ročník bude jistě opět náročný, protože obměna kádru musí někdy nastat a my už se o to dva roky snažíme.

Příchodem dorostenců, to bude razantní změna, ale kluci příležitost dostanou a věříme, že budou ti, kteří rudický fotbal potáhnout další léta.

Bylo krásné sledovat pohárové utkání v Lažánkách a vidět, že ze 14 hráčů, je 12 přímo rudických. To tu už několik let nebylo, sjížděli se k nám hráči z celého okresu.

Změny v kádru: Odchozí -  Radek Toncer (Jedovnice), Michal Zouhar (Lipovec), Pavel Paděra (konec hostování – hráč FK Blansko). Všem bychom chtěli v jejich nových působištích popřát mnoho zdaru.

 Příchozí – z dorostu Lukáš Sehnal, Jakub Čechman, Milan Kocman a z Hluboké nad Vltavou Václav Čížek.

 

Soupiska mužů – podzim 2011:

 

Kyzlink Jakub - brankář       Čechman Jakub

Čížek Václav                         Pernica Pavel

Sehnal Lukáš                        Malík Ctibor

Krátký David                        Kocman Milan

Konečný Ivoš                        Matuška Jan

Grómský Petr                       Nejezchleb Michal

Sedlák Jiří                          

Sehnal Pavel                      

Chemčuk Miroslav               Jaroslav Daněk - trenér      

Opluštil Jarek                       Karel Pernica – vedoucí mužstva