RUDICE - KUNŠTÁT "B" 8 : 2 (3 : 1)

18.04.2016 06:13

Sestava Rudice: Matuška ml. – Pernica J., Paděra, Nevřela (26. Kocman), Sedlák (74. Cupal) – Henek, Zouhar, Pernica P., Vymyzal (70. Nejezchleb) – Urbánek, Sehnal L.

Na střídání: Cupal, Kocman, Nejezchleb

Branky: 29. Vymazal David, 35. Urbánek Petr, 42. Pernica Pavel, 63. Sehnal Lukáš, 65. Pernica Pavel, 69. Sehnal Lukáš, 71. Sehnal Lukáš, 78. Nejezchleb Michal - 34. Záboj Tomáš, 90. Šmerda Vlastimil (pen.)

Rozhodčí: Strya Milan - Dvořák David, Učeň Martin

Počet diváků: 70

V sobotu od 16:00 jsme se poprvé představili v domácím prostředí, soupeřem nám byla rezerva Kunštátu. Jelikož ve stejný den hráli svoje mistrovská utkání muži i dorostenci, „béčko“ mělo i s trenérem pouze 12 hráčů. Nám chyběli dlouhodobí absentéři Malík, Šenk a Stehlík, ke kterým se po minulém utkání přidal také Šenkýř. Naopak k ostrému startu byl připraven Cupal.

Úvodní pětadvacetiminutovka byla z naší strany neurovnaná, plná nepřesností a hře chyběla lehkost. Soupeř se prezentoval velkým pohybem ve středu hřiště, což nám dělalo problémy zejména při přebírání v defenzívě. Ve 26. minutě musel pro nevolnost odstoupit Nevřela, nahradil jej Kocman. Byl to právě střídající Kocman, který pasem za obranu vysunul kapitána Pernicu a ten svojí levačkou naservíroval míč před prázdnou branku Vymazalovi, jenž nemohl minout – 1:0. Z vedení jsme se radovali pouhých pět minut. Jakub Pernica neodhadl vysoký míč, podskočil jej a číhající útočník Kunštátu byl sám před Matuškou. Napoprvé byl náš gólman úspěšný, naneštěstí se míč odrazil k osamocenému Zábojovi a vyrovnal stav na 1:1. Naše reakce byla raketová. O minutu později proměnil samostatný nájezd s bravurou Urbánek, svojí slabší nohou rozvlnil síť – 2:1. Sladkou tečku za ne příliš vydařeným poločasem udělal ve 42. minutě Pavel Pernica. Zužitkoval přesný centr z pravé strany a v zakončení byl neomylný – 3:1.

Rozehrávku do druhé půle měli hosté, okamžitě po ní nachytali v nedbalkách domácí defenzívu a střelou z hranice velkého vápna vyzkoušeli pozornost Matušky v brance. Naše hra šla v následujících minutách nahoru, více jsme kontrolovali míč a vytvářeli si příležitosti ke skórování. V 63. minutě poslal milimetrový, křižný centr obránce Pernica, našel kanonýra Sehnala, který si ještě pohrál s brankářem a zasunul do okryté svatyně – 4:1. O dvě minuty později si zaběhl za hostující obranu Pavel Pernica, jehož „angličan“ znamenal vedení 5:1. Stav o čtyři branky nám vlil potřebný klid a jistotu, abychom soupeři nedovolili nadechnout se k zdramatizování. Kunštátu se navíc zranil jeden ze stroperů a do hry musel jejich trenér – Vlastimil Šmerda. V 69. minutě si zopakovali spolupráci Pernica se Sehnalem. Opět křižný míč, tentokrát přesně na Sehnalovu hlavu, jenž zamířil na vzdálenější tyč a vysokým obloukem přehodil bezmocného brankáře hostí – 6:1. V 71. minutě završil svůj HATTRICK během osmi minut Lukáš Sehnal. Svým typickým způsobem si pohrál s obránci a z hranice malého vápna se nemýlil – 7:1. Další branka přišla v 78. minutě. Střídající Nejezchleb potvrdil, že na Kunštát umí. Naběhnul si na kolmici v „šestnáctce“ a tvrdou ranou zvyšoval na 8:1. Bezprostředně poté nám byla za faul na Urbánka nabídnuta penalta. K exekuci se postavil Nejezchleb, bohužel mu, ne přiliž umístěnou a razantní střelu, brankář vystihl. Stav tedy zůstal nezměněn. Závěrečných pět minut jsme si naší bohorovnou hrou zadělávali na problémy. Soupeři jsme nabídli sérii rohových kopů a následně i penaltu. Pokutový kop s přehledem proměnil hrající trenér Vlastimil Šmerda.

Zejména díky zlepšenému výkonu v druhé půli jsme dokráčeli k dalším třem bodům. Lépe jsme dostupovali hráče a zužitkovali vytvořené brankové příležitosti. Navíc diváci viděli deset branek. Ve stejný čas se hrálo pouze utkání Ráječko „B“ – Vysočany, ve kterém domácí udolali svého soka 3:2. Ostatní týmy hrají v neděli. V rámci 19. kola zajíždíme do Adamova (neděle 24. dubna od 16:00).