8. kolo, sobota 24. 9. 2016, 15:30, stadion Jedovnice

SK Jedovnice – TJ Sokol Rudice 0:3 (0:1)

Střelci: 19. Sehnal Lukáš, 59. Sehnal Lukáš, 90. Urbánek Petr

ŽK: 70. Rybář – 28. Vintr, 62. Beneš, 90. Urbánek;

Rozhodčí: Krchňák Jiří, Urbánek Martin, Kudělka Jaromír

Jedovnice: Hlaváček – Bartoš, Gromský, Galita, Juránek, Rybář, Borek [C], Blatný, Tajnaj Ma., Sedláček, Loula

Náhradníci: Tajnaj Mi., Janda, Pernica, Pešička J., Pešička P. [B]

Rudice: Matuška J. ml. – Kocman, Beneš, Šustr, Zouhar [C], Paděra, Sehnal, Vymazal, Urbánek, Stehlík, Vintr

Náhradníci: Pernica, Matuška F., Lachman, Matuška J. st. [B]

Hodnocení utkání: V rámci 8. kola jsme zajížděli do sousedních Jedovnic. Náš trenér měl až na indisponované duo Henek, Sedlák kompletní kádr. Domácí začali svižněji, nicméně branku výrazněji neohrozili. Tak jsme v 19. minutě úřadovali my, konkrétně Lukáš Sehnal, který se prohnal po levé straně, zbavil se obránce a „bodlem“ na vzdálenější tyč rozvlnil síť – 0:1. Branka nás povzbudila a vytvářeli jsme si další šance. Bohužel dvakrát Urbánek a jednou Šustr se neprosadili. Jedovnice do druhé půle udělaly jednu změnu, Davida Juránka vystřídal Jan Janda, což znamenalo jediné – posílení ofenzívy!

Následujících 10 minut patřilo znovu domácím. Vytvořili si územní převahu a přicházely i šance. Nejblíže brance byla Loulova rána z dvaceti metrů, jenž skončila na břevně Matuškovy svatyně. Naše obrana závary ustála a často jsme mohli vyrážet do protiútoků. Ty jsme naneštěstí často řešili zbrkle nebo náš úmysl vystihl zkušený Bartoš. V 59. minutě si navedl míč na střelu Zouhar, jeho umístěnou levačku Hlaváček pouze vyrazil a dobíhající Sehnal uklidil míč do sítě – 0:2. Poté hráli domácí ještě na větší riziko v obraně ve snaze vsítit kontaktní branku. V tomto utkání jim ale nebylo přáno a naše obrana nebyla pokořena. V 90. minutě vystřelil definitivní rozhodnutí svoji první brankou v sezóně Urbánek. Výsledek jednoznačný, ale hra tak jednostranná rozhodně nebyla. Tato soutěž je nesmírně vyrovnaná, je zapotřebí se soustředit na každý zápas a šanci, která se naskytne.