Sestava: Matuška ml. - Pernica J., Nevřela, Kocman, Sedlák - Stehlík, Zouhar, Sehnal L., Šenk - Pernica P., Vymazal (na střídání: Chemčuk, Svoboda, Urbánek)
Branky: 2x Kubíček - Zouhar
ŽK: Boček, Havlíček - Sedlák, Kocman
ČK: 82. Sedlák

Krátkou letní pauzu jsme si ještě o týden protáhli díky odloženému utkání s Olomučany. Tým pro nacházející sezónu prodělal několik změn. Na přestup do Sloupu odešel Ivoš Konečný, opačným směrem putuje Petr Cupal, který podepsal roční hostování. O stejně dlouhou dobu si setrvání v Rudici prodloužil i Pavel Paděra. Asi největší posilou by měl být Tomáš Zouhar, ten v minulých letech oblékal dres Blanska. K týmu se těsně před prvním mistrovským utkáním připojil Petr Urbánek.  Přestávku od fotbalu si dává na neurčito Michal Nejezchleb a vinou vážného zranění kolene i Honza Lachman. Změna nastala i na trenérském postu, kvůli zdravotním problémům odstoupil Jaroslav Daněk, kterého nahradil Honza Matuška st.

Pro samotné utkání měl nový lodivod k dispozici 13 hráčů + gólmana. Chyběla jen čtveřice Ctibor Malík, Pavel Paděra, Petr Cupal a Pavel Sehnal. Krásnou neděli hrstce diváků pokazil vytrvalý déšť od 10. minuty utkání. V úvodu zkoušel potřikrát střelecké štěstí Michal Šenk, ale ani jednou nemířil do černého. V 17. minutě se osmělili domácí, kdy centr z pravé strany a nebezpečnou hlavičku pokryl Honza Matuška ml. Úvodní dvacetiminutovka byla převážně v naší režii. Důkazem toho byla i vedoucí branka. Z poza velkého vápna vystřelil přesně k pravé tyči Tomáš Zouhar – 0:1. O několik okamžiků později mohl naše vedení navýšit Jirka Stehlík, bohužel jeho střela nenašla svůj cíl. Pěknou individuální akci provedl ve 34. minutě Tomáš Zouhar, tvrdá střela jen vyprášila rukavice domácímu gólmanovi. Od této chvíle jsme upustili od aktivity a přepustili iniciativu soupeři. Krásnou robinzonádou se blýskl Honza Matuška ml. a vyrazil střelu s vypětím všech sil na roh. Poté Jirka Stehlík nešťastně rozehrál do středu hřiště, míče se zmocnil Michal Kubíček a výstavní ranou do levé šibenice stanovil poločasový výsledek na 1:1.

I druhou půli jsme začali lépe my. Michal Šenk prošel přes půl hřiště, kolmicí vybídl Davida Vymazala, který se zakončením bohužel otálel. V 51. minutě uviděl ŽK Jirka Sedlák. O minutu později rozjel útočnou akci nový kapitán Pavel Pernica. Nabíhající Michal Šenk našel v lepší střelecké pozici opět Davida Vymazala, bohužel ani tentokrát nebyl úspěšný, střela byla zblokována na roh. Ani třetí slibná šance po ose Pavel Pernica – Michal Šenk brankou neskončila, druhý jmenovaný hlavičkoval těsně mimo pravé tyče. Misky vah se od 65. minuty začaly převažovat ve prospěch Olešnice. Agilní Michal Kubíček si umě prohodil naše stropery a pelášil na naši branku. Na poslední chvíli ho stačil zakřižovat Kuba Pernica, takže jeho zakončení nebylo precizní. V 71. minutě vystřídal Davida Vymazala Petr Urbánek. V 76. minutě uviděl ŽK domácí Rosťa Boček. V 82. minutě přerušil útočnou akci Olešnice na půlící čáře Jirka Sedlák. Rozhodčí Milan Strya byl nekompromisní, faul ohodnotil ŽK. Jelikož to byla jeho druhá ŽK v utkání, následovala karta rudé barvy a oslabení hostujícího celku. V 84. minutě mohl zvrátit stav utkání pro svůj tým Michal Šenk, ale jeho přehození se neshledalo s úspěchem. V 86. minutě uviděl ŽK za faul Milan Kocman. Bohužel se potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš“. V 87. minutě vyhrál Michal Kubíček přetlačovanou s dvěma protihráči a tvrdou přízemní ranou rozhodl utkání ve prospěch Olešnice – 2:1. Za zdržování dostal v poslední minutě utkání ŽK Jiří Havlíček.

Úvodní utkání jsme výsledkově nezvládli, protože jsme nedokázali proměnit velké brankové příležitosti a díky vlastní nedůslednosti v obranné činnosti jsme dvakrát inkasovali. Doufejme, že tento nezdar napravíme již tuto neděli od 16:30, kdy v domácím prostředí hostíme Ráječko „B“.