12.4. muži: OLEŠNICE - RUDICE 3 : 2 (0 : 2)

13.04.2015 06:13

SESTAVA: Matuška Jan ml. - Svoboda (45. Sedlák), Kocman, Paděra, Stehlík - Šenk, Malík, Konečný (65. Pernica J.), Vymazal (75. Nejezchleb) - Pernica, Sehnal

BRANKY: Hořínek, Hruška, Kubíček - Lukáš Sehnal 2x

ŽK: Vrzal, Hruška - Šenk

Úvodní kolo OP bylo kvůli nepříznivému počasí odloženo (utkání  Sloup – Rudice bude sehráno ve středu 29. dubna 2015 od 17:00), tak jsme museli na ostrý start o týden déle čekat. Náš tým během zimní přestávky nedostál mnoha změn. Kvůli pracovnímu vytížení nebude k dispozici stoper Tomáš Nevřela, post trenéra převzal na přechodnou dobu Jan Matuška st.

V neděli 12. dubna 2015 jsme zajížděli do Olešnice. Již během rozcvičky jsme otestovali místní trávník, který vyžadoval kolíkové kopačky, ty měl ovšem málokterý hráč. Od toho se odvíjela hra obou mužstev, praktikoval se jednoduchý nakopávaný fotbal. Domácí obrana dokázala dlouhé centry téměř bezchybně sbírat, naopak nás tyto míče častokrát přeletěly. Lze to přičíst i novému hernímu stylu, kdy stojí všichni čtyři obránci v rovině. Do první vážnější šance se dostal domácí Kubíček, jehož střela mířila vedle. Na druhé straně propadl centrovaný míč k Lukáši Sehnalovi, který měl dostatek času a prostoru usměrnit míč k tyči – 0:1. Poté zkoušel pozornost domácího gólmana Šenk, ale svou střelu nevměstnal do vymezeného prostoru. O několik minut později se na levé straně osmělil Jirka Stehlík, bohužel jeho centr nalezl jen dobře zformovanou obranu Olešnice. Běžela poslední pětiminutovka a Lukáš Sehnal stál opět tam, kde měl. Tentokrát zvolil střelu k opačné tyči – 0:2. Tento výsledek vydržel až do poločasového hvizdu.

Do druhé půle jsme udělali jednu změnu, na pravém kraji obrany nahradil Svobodu Sedlák. Začali jsme nekoncentrovaně, čehož soupeř využil. Nejprve nešetrně fauloval před naším pokutovým územím Milan Kocman. Následný centr na penaltu našel zcela osamoceného domácího hráče, který hlavičkou snížil – 1:2. Z podobného místa zahrávala Olešnice volný přímý kop i o dvě minuty později. Téměř totožně inkasovaná branka – 2:2. Studená sprcha byla dovršena v 51. minuty, kdy přízemní centr z levé strany našel naběhnuvšího domácího hráče, jenž  se z malého vápna nemýlil – 3:2. Dvoubrankový náskok byl během šesti minut pryč, navíc jsme museli dohánět manko. V 70. minutě mohl vyrovnat Lukáš Sehnal, naneštěstí jeho oblouček mířil těsně mimo. Hra se odehrávala spíše na domácí polovině, nicméně my jsme nebyli schopni si vytvořit tutovou střeleckou příležitost, abychom vyrovnali.

O naší prohře rozhodl úvodní desetiminutový kolaps z druhé půle. Minimálně bod byl v našich silách, ale takový je fotbal. Zaváhání budeme chtít odčinit v sobotu 18. dubna 2015 od 16:00 v domácím prostředí, kde budeme hostit mužstvo z Kořence.